Lehetséges javítások Európában
Ami Amerikában nem kifejezetten sikerült (kifejezetten nem sikerült), azt Európában talán meg kellene valósítani.
1. Bele kéne tenni, hogy a digitális müvekböl saját használatra lehessen biztonsági másolatot készíteni. Ez azért szükséges, amit a fenti példa leír.
2. Az is fontos, hogy ne legyen olyan része, ami korlátozza, egy bizonyos formátumot támogató rendszer/készülék kifejlesztését.
Ez azért fontos, mert így sokkal gyorsabban terjednek a formátumok, egyre több rendszer fogja támogatni, ismertebbé válik... ez a formátum fejlesztöjének is nagy előnyt jelenthet, mivel ha elterjedtebb az amit csinált, akkor az mind bevétel ha egy cég jelentkezik, hogy olyan eszközt szeretne kifejleszteni, ami lejátssza/ támogatja a formátumot.
3. Oktatási célokra mindenképpen szabadon használható kéne hogy legyen minden olyan mű, amit egyébként szerzöi jog véd. Az iskolákban általában nincs túl sok pénz. Ezt mindenki tudja. (Ha egy szoftverfejlesztö cég azt várja el egy átlagos iskolától, hogy egy egszerű programért ugyanolyan sokat fizessenek, mint a nagyobb cégek, az a tanulók fejlödését is korlátozza.)
4. Az, ha az Európában bevezetett rendszer nem ellenkezne a személyiségi jogokkal, csak egy újabb előny lenne...
Az utóbbi időben, mivel folyamatosan kezdi leváltani a papírt a digitális formátum, és vannak már olyan dokumentumok (egyre nagyobb arányban), amik csak digitális formában jelennek meg, ezért ha egy törvény megtiltaná a digitális másolatok készítését, az pont a célja ellentétére változtatná az eredményt. Ez az egész szerzöi jogi törvényt rossz irányba vinné el. A dokumentum terjedése lelassulna, kevesen tudnának róla...