Hide minor edits - Show changes to markup
2005. december 5. (Brüsszel, Belgium) Az EU egy „Nagy Testvér” törvényt fogad el, hogy minden elektronikus kommunikációt követhessen, figyelmeztet az FFII, a Müncheni székhelyű nemzetközi információjogi csoport.
„Képzeljen el egy világot, amelyben az Állam minden tevékenységét követi. Egy olyan világot, ahol számítógépek figyelik minden lépését. Egy világot, amelyben a magánélet halott, gépek vadásznak le percek alatt minden disszidenst. Egy világot, melyet nem választott ügynökségek uralnak, kéz a kézben együtt működve a kereskedelmi érdekekkel. Egy világot, ahol az állampolgároknak nincsen joguk, kivéve a fogyasztáshoz való jogot. Tudományos fantasztikum? A Gépek Kora? Nem, ez Európa, amely 2006-ban válik ilyenné.”
Így figyelmeztet Pieter Hintjens, az FFII elnöke. Azt mondja, hogy „az EU éppen egy olyan irányelvet kész elfogadni, amely minden kommunikációját követi. Ez a törvény amatőrökké degradálja a régi szovjet rendőrállamokat.”
Mennyit segít az IBM és a SUN?
Florian Müller írt egy cikket a slashdotra, ami elmagyarázza a helyzetet azok számára, akik azt hiszik hogy a szabad szoftvert a szoftverszabadalmak nem veszélyeztetik. Egyúttal segít megérteni azt is, hogy mennyit segítenek a "szövetséges" vállalatok a közösségnek.
A cikk magyar fordítása
Szavazzon a szoftverszabadalmak ellen!
Képzelje el, hogy mit jelentene, ha a mi jelöltünk kapna egy olyan nagyon elismert díjat, amelyet a Microsoft a támogat, és egy olyan gálaeseményen mondhatna egy köszönő beszédet, amelyen rengeteg EU bizottsági tag, több EU tagország kormányfője van jelen, és amelyet egy szabadalompárti lobbista (Pat Cox) vezet le.
Ez a kampány egy ügy mellett szól, és nem egy személyről. Egy tiszteletreméltó bizottság Florian Müllert nevezte meg, mint a mozgalmunk vezetőjét, és ő tisztázta, hogy valójában mi mindannyian nyerünk, ha ő nyeri el a címet. Egy nyilvános internetes szavazás során, ha Ön és a barátai mellette szavaznak – bárhol is legyenek a világon – egy igencsak erőteljes üzenetet küldhetnek a politikusoknak, hogy a szoftverszabadalmak ellen kell cselekedni.
Amennyiben sikeres ez a kampány, a szoftverszabadalom problémája olyan ismertségi szintre jut, mint amilyet más, nagyobb politikai témák élveznek. Az ellenfeleink csak a kockafejűek hasfájásának próbálják beállítani a kérdést. De az internet erejével ismét be tudjuk bizonyítani, hogy tévednek.
A szoftverszabadalmak gátolják az újításokat, és igazságtalanul veszélyeztetik mind a szoftverfejlesztőket, mind a szoftverfelhasználókat. Július 6-án szerencsére az Európai Parlament visszautasította a szoftverszabadalmi irányelvjavaslatot, de a háború folytatódik.
Olyan erős ellenfelekkel nézünk szembe, mint Bono (U2), Bob Geldof, J.K. Rowling és további 46 más jelölt. Azonban van valódi esélyünk, mert a nyilvános internetes szavazás számunkra hazai pálya kell, hogy legyen.
Ha olyan weboldala van, amit olyan emberek látogatnak, akik tisztában vannak a szoftverszabadalmi problémával, kérem, az alábbi reklámcsíkok egyikét helyezze el rajta.
Szavazzon a szoftverszabadalmak ellen!
Az Adelphi alapokmány a "szellemi tulajdon"-al kapcsolatos jogok reformját tűzte ki célul, abból a felismerésből kiindulva, hogy ezek a szabályozások jelenleg éppen azokat a folyamatokat gátolják, amelyek elősegítésére létrehozták őket: az innovációt és a művészek megbeszülését.
Az alapokmányt nemzetközi hírű művészek, emberi jogi aktivisták, jogászok, közgazdászok és más szakértők készítették el.
A „verseny” addig marad szabad a szoftverfejlesztők között, ameddig nem sérülnek egyes nagyvállalatok érdekei. Mivel ezek a nagyvállalatok immáron jogi eszközök alkalmazására kényszerülnek, számomra azt bizonyítja, hogy a szabadszoftverek – így a Perl is – igenis komoly szerepet töltenek be, és infrastrukturális szinten gyakorlatilag verhetetlenné váltak. A szabadalom egy olyan jogi eszköz, amely definíciószerűen a versenytársak kizárására szolgál. A szerzői joggal ellentétben, amely semmibe nem kerül, a szabadalmak nem érhetők el és nem fizethetők meg minden Perl fejlesztő számára.
A „verseny” addig marad szabad a szoftverfejlesztők között, ameddig nem sérülnek egyes nagyvállalatok érdekei. Maga az a tény, hogy ezek a nagyvállalatok immáron jogi eszközök alkalmazására kényszerülnek, számomra azt bizonyítja, hogy a szabadszoftverek – így a Perl, amely gyakran "ragasztó nyelv" is – igenis komoly szerepet töltenek be, és infrastrukturális szinten gyakorlatilag verhetetlenné váltak. A szabadalom egy olyan jogi eszköz, amely definíciószerűen a versenytársak kizárására szolgál. A szerzői joggal ellentétben, amely semmibe nem kerül, a szabadalmak nem érhetők el és nem fizethetők meg minden Perl fejlesztő számára.
Proposal for a EUROPEAN PARLIAMENT AND COUNCIL DIRECTIVE on criminal measures aimed at ensuring the enforcement of intellectual property rights
Közösségi szabadalom tanácsi szabályozás
A „verseny” addig marad szabad a szoftverfejlesztők között, ameddig nem sérülnek egyes nagyvállalatok érdekei. Mivel ezek a nagyvállalatok immáron jogi eszközök alkalmazására kényszerülnek, számomra azt bizonyítja, hogy a szabadszoftverek – így a Perl is – igenis komoly szerepet töltenek be, és infrastrukturális szinten gyakorlatilag verhetetlenné váltak. A szabadalom egy olyan jogi eszköz, amely definíciószerűen a versenytársak kizárására szolgál. A szerzői joggal ellentétben, amely semmibe nem kerül, a szabadalmak nem érhetők el és nem fizethetők meg minden Perl fejlesztő számára. Volt tehát egy kísérlet a szoftverszabadalmi direktíva bevezetésére, ám az a nyáron elvetélt az Európai Parlamentben. Okulván a nyilvános vita okozta hátrányokból, egyes nagyvállalatok, az Európai Tanács és a szabadalmi hivatalok nevében az Európai Bizottságon keresztül egy újabb csendes kísérletet tesznek a közösségi szabadalom tanácsi szabályozásával, a nyilvánosság teljes kizárásával. Sokan alábecsülik lehetőségeiket, és nem hisznek abban, hogy befolyásolhatnak politikai döntéseket, főleg nem EU-szinten. Kiderült, hogy ez nem így van: igenis van befolyásunk.
Proposal for a COUNCIL REGULATION on the Community patent (presented by the Commission)
...és így ölik meg Rudit
Rudi Cilibrasi Hepatitis C betegségben szenved. Amerikában él. A szülei már meghaltak ugyanettől a betegségtől. Nagyon úgy néz ki, hogy ő is meg fog halni. Pedig van a betegségére gyógyszer, ami hatásosnak is bizonyult nála. Csak éppen a "szellemi tulajdon" szabályozások miatt nem juthat hozzá a teljes kezeléshez szükséges adaghoz.
Rudi cikke Az indiai szabadalmi tv. elfogadásának körülménye
Strasbourg/Budapest, 2005. július 6. - Az Európai Parlament a mai napon elsöprő többséggel elvetette a szoftverszabadalmi irányelvet. Az elutasítás egyértelmű válasz volt arra, hogy a brüsszeli Bizottság februárban megtagadta az irányelv jogalkotási folyamatának újraindítását, valamint arra, hogy a Tanács nem volt hajlandó párbeszédbe kezdeni az Európai Parlamenttel. Az FSF.hu Alapítvány, HTE Informatikai Szakosztálya, a Linux Ipari Szövetség, a Magyar Tartalomipari Szövetség, a Netért Egyesület, Összefogás a Szabad szoftverek elterjesztéséért Alapítvány és a Zöld Pók Alapítvány örömmel fogadta a hírt, hogy az Európai Parlament egyértelmű nemet mondott a nem megfelelő törvényjavaslatra és magára a folyamatra is. A sajtóközlemény teljes szövege
Strasbourg/Budapest, 2005. július 6. - Az Európai Parlament a mai napon elsöprő többséggel elvetette a szoftverszabadalmi irányelvet. Az elutasítás egyértelmű válasz volt arra, hogy a brüsszeli Bizottság februárban megtagadta az irányelv jogalkotási folyamatának újraindítását, valamint arra, hogy a Tanács nem volt hajlandó párbeszédbe kezdeni az Európai Parlamenttel. Az FSF.hu Alapítvány, HTE Informatikai Szakosztálya, a Linux Ipari Szövetség, a Magyar Tartalomipari Szövetség, a Netért Egyesület, Összefogás a Szabad szoftverek elterjesztéséért Alapítvány és a Zöld Pók Alapítvány örömmel fogadta a hírt, hogy az Európai Parlament egyértelmű nemet mondott a nem megfelelő törvényjavaslatra és magára a folyamatra is. A sajtóközlemény teljes szövege Rocard beszéde
Az EU Bizottsága javaslatot tett egy direktívára és egy keretszabályozásra, amely elméletileg arra lenne hivatott, hogy a "szellemi tulajdon"-al kapcsolatos jogok megsértését a tagállamok egységes módon torolják meg. A javaslat szerint legalább négy éves szabadságvesztéssel lehetne súlytani a fájlcserélő szoftverek fejlesztőit, vagy azokat akik (például szavakkal) támogatják a "szellemi tulajdonjogok" megsértését.
Az EU Bizottsága javaslatot tett egy direktívára és egy keretszabályozásra, amely elméletileg arra lenne hivatott, hogy a "szellemi tulajdon"-al kapcsolatos jogok megsértését a tagállamok egységes módon torolják meg. A javaslat szerint legalább négy éves szabadságvesztéssel lehetne sújtani a fájlcserélő szoftverek fejlesztőit, vagy azokat akik (például szavakkal) támogatják a "szellemi tulajdonjogok" megsértését.
Az indiai szabadalmi tv. elgogadásának körülménye
Az indiai szabadalmi tv. elfogadásának körülménye
Az indiai szabadalmi tv. elgogadásának körülménye
Így fognak minket bedutyizni...
Az EU Bizottsága javaslatot tett egy direktívára és egy keretszabályozásra, amely elméletileg arra lenne hivatott, hogy a "szellemi tulajdon"-al kapcsolatos jogok megsértését a tagállamok egységes módon torolják meg. A javaslat szerint legalább négy éves szabadságvesztéssel lehetne súlytani a fájlcserélő szoftverek fejlesztőit, vagy azokat akik (például szavakkal) támogatják a "szellemi tulajdonjogok" megsértését.
...és így ölik meg Rudit
Rudi Cilibrasi Hepatitis C betegségben szenved. Amerikában él. A szülei már meghaltak ugyanettől a betegségtől. Nagyon úgy néz ki, hogy ő is meg fog halni. Pedig van a betegségére gyógyszer, ami hatásosnak is bizonyult nála. Csak éppen a "szellemi tulajdon" szabályozások miatt nem juthat hozzá a teljes kezeléshez szükséges adaghoz.
Rudi cikke
Strasbourg/Budapest, 2005. július 6. - Az Európai Parlament a mai napon elsöprő többséggel elvetette a szoftverszabadalmi irányelvet. Az elutasítás egyértelmű válasz volt arra, hogy a brüsszeli Bizottság februárban megtagadta az irányelv jogalkotási folyamatának újraindítását, valamint arra, hogy a Tanács nem volt hajlandó párbeszédbe kezdeni az Európai Parlamenttel. Az FSF.hu Alapítvány, HTE Informatikai Szakosztálya, a Linux Ipari Szövetség, a Magyar Tartalomipari Szövetség, a Netért Egyesület, Összefogás a Szabad szoftverek elterjesztéséért Alapítvány és a Zöld Pók Alapítvány örömmel fogadta a hírt, hogy az Európai Parlament egyértelmű nemet mondott a nem megfelelő törvényjavaslatra és magára a folyamatra is. A sajtóközlemény teljes szövege
Strasbourg/Budapest, 2005. július 6. - Az Európai Parlament a mai napon elsöprő többséggel elvetette a szoftverszabadalmi irányelvet. Az elutasítás egyértelmű válasz volt arra, hogy a brüsszeli Bizottság februárban megtagadta az irányelv jogalkotási folyamatának újraindítását, valamint arra, hogy a Tanács nem volt hajlandó párbeszédbe kezdeni az Európai Parlamenttel. Az FSF.hu Alapítvány, HTE Informatikai Szakosztálya, a Linux Ipari Szövetség, a Magyar Tartalomipari Szövetség, a Netért Egyesület, Összefogás a Szabad szoftverek elterjesztéséért Alapítvány és a Zöld Pók Alapítvány örömmel fogadta a hírt, hogy az Európai Parlament egyértelmű nemet mondott a nem megfelelő törvényjavaslatra és magára a folyamatra is. A sajtóközlemény teljes szövege
Az Európai Parlament nemet mondott a szoftverszabadalmakra.
Az Európai Parlament nemet mondott a szoftverszabadalmakra
Az Európai Parlament nemet mondott a szoftverszabadalmakra.
Strasbourg/Budapest, 2005. július 6. - Az Európai Parlament a mai napon elsöprő többséggel elvetette a szoftverszabadalmi irányelvet. Az elutasítás egyértelmű válasz volt arra, hogy a brüsszeli Bizottság februárban megtagadta az irányelv jogalkotási folyamatának újraindítását, valamint arra, hogy a Tanács nem volt hajlandó párbeszédbe kezdeni az Európai Parlamenttel. Az FSF.hu Alapítvány, HTE Informatikai Szakosztálya, a Linux Ipari Szövetség, a Magyar Tartalomipari Szövetség, a Netért Egyesület, Összefogás a Szabad szoftverek elterjesztéséért Alapítvány és a Zöld Pók Alapítvány örömmel fogadta a hírt, hogy az Európai Parlament egyértelmű nemet mondott a nem megfelelő törvényjavaslatra és magára a folyamatra is. A sajtóközlemény teljes szövege
A jelen állás mellett emailt küldeni időpocđékolás. A képviselők rutinszerűen figyelmen kívül hagyják az evvel a direktívával kapcsolatos emaileket, mert annyi van belőlük. Inkább telefonon próbálkozzunk (vagy személyes találkával, de ehhez talán túl késő van már).
Tedd nyilvánvalóvá, hogy a szavazás alóli kibújás ugyanazt jelenti, mintha a szoftverszabadalmakra szavazna.
Néma állampolgárnak a képviselője sem érti a szavát
Minimum 6 módosításhoz kell elegendő támogató, a szavazás július 5-én vagy 6-án lesz!
Minimum 6 módosításhoz kell elegendő támogató, a szavazás július 5-én vagy 6-án lesz! Az EP képviselők még felülbírálhatják a JURI álláspontját
Az EP képviselők még felülbírálhatják a JURI álláspontját
Minimum 6 módosításhoz kell elegendő támogató, a szavazás július 5-en vagy 6-an lesz!
Minimum 6 módosításhoz kell elegendő támogató, a szavazás július 5-én vagy 6-án lesz!
MSZP (Szocialisták - PSE): Rocard (Franciaország)
MSZP (Szocialisták - PSE): Michel Rocard (Franciaország)
Minimum 6 módosításhoz kell elegendő támogató
Minimum 6 módosításhoz kell elegendő támogató, a szavazás július 5-en vagy 6-an lesz!
Érdemes tehát felvenni a kapcsolatot az EP képviselőkkel telefonon ill. faxon keresztül (nemzetközi hívókártya újságosoknál kapható, és ha nincsen fax, a postán kb. 500 Ft-ért lehet igénybe venni - ez az egyik legjobb befektetés lehet), a szavazás 2005. július 6-án lesz.
Érdemes tehát felvenni a kapcsolatot az EP képviselőkkel telefonon ill. faxon keresztül (nemzetközi hívókártya újságosoknál kapható, és ha nincsen fax, a postán kb. 500 Ft-ért lehet igénybe venni - ez az egyik legjobb befektetés lehet), a szavazás 2005. július 5-én vagy 6-án lesz.
Érdemes tehát felvenni a kapcsolatot az EP képviselőkkel telefonon ill. faxon keresztül (ha nincsen fax, a postán kb. 500 Ft-ért lehet igénybe venni - ez az egyik legjobb befektetés lehet), a szavazás 2005. július 6-án lesz.
A dirketíva módosításához szükséges minimum.
Érdemes tehát felvenni a kapcsolatot az EP képviselőkkel telefonon ill. faxon keresztül (nemzetközi hívókártya újságosoknál kapható, és ha nincsen fax, a postán kb. 500 Ft-ért lehet igénybe venni - ez az egyik legjobb befektetés lehet), a szavazás 2005. július 6-án lesz.
Érdemes tehát felvenni a kapcsolatot az EP képviselőkkel telefonon ill. faxon keresztül, a szavazás 2005. július 6-án lesz.
Érdemes tehát felvenni a kapcsolatot az EP képviselőkkel telefonon ill. faxon keresztül (ha nincsen fax, a postán kb. 500 Ft-ért lehet igénybe venni - ez az egyik legjobb befektetés lehet), a szavazás 2005. július 6-án lesz.
Összesen 367 szavazatnak a felét kell megnyerni (megelőlegezzük, hogy a magyar képviselők többsége burkoltan a szoftverszabadalmak bevezetői pártján állnak - így rájuk fér a győzködés). Ez azt jelenti, hogy ha egy képviselő távol marad (ill. nemmel szavaz), akkor - mivel nem támogatja a módosító indítványokat - helyben hagyja a meglévő szöveget, ezáltal a szoftverszabadalmak mellett foglal állást.
Összesen 367 szavazatot kell megnyerni (megelőlegezzük, hogy a magyar képviselők többsége burkoltan a szoftverszabadalmak bevezetői pártján állnak - így rájuk fér a győzködés). Ez azt jelenti, hogy ha egy képviselő távol marad (ill. nemmel szavaz), akkor - mivel nem támogatja a módosító indítványokat - helyben hagyja a meglévő szöveget, ezáltal a szoftverszabadalmak mellett foglal állást.
Minimum 6 módosításhoz kell elegendő támogató
Teljes anyag: http://wiki.ffii.org/Plen05En Itt megtalálhatóak röviden
További részletek: http://wiki.ffii.org/AmPlenPr050701En
A dirketíva módosításához szükséges minimum.
További részletek: http://wiki.ffii.org/Plen05En, http://wiki.ffii.org/AmPlenPr050701En
Érdemes tehát felvenni a kapcsolatot az EP képviselőkkel telefonon, faxon? keresztül, a szavazás 2005. július 6-án lesz.
Érdemes tehát felvenni a kapcsolatot az EP képviselőkkel telefonon ill. faxon keresztül, a szavazás 2005. július 6-án lesz.
Érdemes tehát felvenni a kapcsolatot az EP képviselőkkel telefonon keresztül, a szavazás 2005. július 6-án lesz.
Érdemes tehát felvenni a kapcsolatot az EP képviselőkkel telefonon, faxon? keresztül, a szavazás 2005. július 6-án lesz.
Az EP képviselők még felülbírálhatják a JURI álláspontját
Az EP képviselők még felülbírálhatják a JURI álláspontját
Érdemes tehát felvenni a kapcsolatot az EP képviselőkkel telefonon keresztül
Érdemes tehát felvenni a kapcsolatot az EP képviselőkkel telefonon keresztül, a szavazás 2005. július 6-án lesz.
Az FFII sikeresen újra napirendre tűzött 21 lényeges módosító indítványt. Minden politikai oldalról sikerült 37 EP képviselőt találni, akik támogatják a módosítókat. Érdemes tehát beszélni a magyar EP képviselőkkel: hogy ők is támogassák a 21 módosítást.
Az FFII sikeresen újra napirendre tűzött 21 lényeges módosító indítványt. Minden politikai oldalról sikerült 37 EP képviselőt találni, akik támogatják a módosítókat. Érdemes tehát beszélni a magyar EP képviselőkkel, hogy ők is támogassák a 21 módosítást. A célunk, hogy a magyar képviselők is maradéktalanul támogassák az alábbi képviselők indítványait:
Az FFII sikeresen újra napirendre tűzött 21 lényeges módosító indítványt. Minden politikai oldalról sikerült 37 EP képviselőt találni, akik támogatják a módosítókat. Érdemes tehát beszélni az EP képviselőkkel: hogy ők is támogassák a 21 módosítást.
Az FFII sikeresen újra napirendre tűzött 21 lényeges módosító indítványt. Minden politikai oldalról sikerült 37 EP képviselőt találni, akik támogatják a módosítókat. Érdemes tehát beszélni a magyar EP képviselőkkel: hogy ők is támogassák a 21 módosítást.
Érdemes tehát felvenni a kapcsolatot az EP képviselőkkel telefonon keresztül
Érdemes tehát felvenni a kapcsolatot az EP képviselőkkel telefonon keresztül
Az EP képviselők még felülbírálhatják a JURI álláspontját
Az FFII sikeresen újra napirendre tűzött 21 lényeges módosító indítványt. Minden politikai oldalról sikerült 37 EP képviselőt találni, akik támogatják a módosítókat. Érdemes tehát beszélni az EP képviselőkkel: hogy ők is támogassák a 21 módosítást.
FIDESZ-MDF (Néppárt - EPP): Zuzana Roithova (Csehország) és volt lengyel Miniszterelnök Jerzy Buzek
MSZP (Szocialisták - PSE): Rocard (Franciaország)
SZDSZ (Liberálisok - ALDE): Andrew Duff (Anglia)
Összesen 367 szavazatnak a felét kell megnyerni (megelőlegezzük, hogy a magyar képviselők többsége burkoltan a szoftverszabadalmak bevezetői pártján állnak - így rájuk fér a győzködés). Ez azt jelenti, hogy ha egy képviselő távol marad (ill. nemmel szavaz), akkor - mivel nem támogatja a módosító indítványokat - helyben hagyja a meglévő szöveget, ezáltal a szoftverszabadalmak mellett foglal állást.
Érdemes tehát felvenni a kapcsolatot az EP képviselőkkel telefonon keresztül
További részletek: http://wiki.ffii.org/AmPlenPr050701En
Beszámoló az EKTB szellemi tulajdon munkacsoportjában végzett munkáról.
Beszámoló az EKTB szellemi tulajdon munkacsoportjában végzett munkáról.
Magyar BSD Egyesület (MBSDE), Zöld Pók Alapítvány (ZPOK), Linux Ipari Szövetség (LIPSZ) kozl0620
Magyar BSD Egyesület (MBSDE), Zöld Pók Alapítvány (ZPOK), Linux Ipari Szövetség (LIPSZ) közleménye
Beszámoló az EKTB szellemi tulajdon munkacsoportjában végzett munkáról.
A Magyar Tartalomipari Szövetség (MATISZ), Net-Felhasználók Érdekvédelmi Társasága Egyesület (NETÉRT), Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület (HTE) informatikai szakosztálya, Alapítvány a Szabad Szoftverek Magyarországi Népszerűsítéséért és Honosításáért (FSF.hu), Összefogás a Szabad szoftverek elterjesztéséért Alapítvány (FSN.hu), Magyar BSD Egyesület (MBSDE), Zöld Pók Alapítvány (ZPOK), Linux Ipari Szövetség (LIPSZ) kozl0620
Az FFII (és a ZPOK) által javasolt szavazási tábla:
Az FFII (és a ZPOK) által javasolt szavazási tábla:
A Gazdasági Többség a Szoftverszabadalmak Ellen
A következő nyilatkozat aláírói szeretnék egyértelműsíteni, hogy a Bizottság tévedett, és a szavazatukat az FFII-nak befizetett támogatással támasztják alá.
A Gazdasági Többség a Szoftverszabadalmak Ellen nyilatkozat aláírói szeretnék egyértelműsíteni, hogy a Bizottság tévedett, és a szavazatukat a nyilatkozat aláírásával és (jó esetben) az FFII-nak vagy a Zöld Pók Alapítványnak befizetett támogatással támasztják alá.
Regisztrálj Te is!
Regisztráld Te is cégedet, valamint szólj ismerőseidnek, ők is csatlakozzanak vállalkozásukkal a nyilatkozathoz!
Félrevezető BSA-levélkampány a szofrverszabadalmak elfogadtatásáért
Szakmai összefogás a szoftverszabadalmi irányelv második olvasata előtt
Az Európai Parlament kezében van a szoftverszabadalmi irányelv
Az Európai Parlament kezében van a szoftverszabadalmi irányelv
Regisztrálj Te is!
Eddig 720 céges támogató regisztrált, legalább 1,549,787,755 EUR évi forgalmat képviselve és 16.783 foglalkoztatottat (nem minden támogató dönt úgy, hogy kitölti a cége adatait).
Az FFII által javasolt szavazási tábla:
Az FFII (és a ZPOK) által javasolt szavazási tábla:
Az FFII által javasolt szavazási tábla:
PDF (frangolul - ezt így szokás)
Az Európai Bizottság azt mondja, hogy a szoftverszabadalmak mellett van a "gazdasági többség" ("economic majority". Ezt a 2000-ben türtént konzultációból szűrték le, ahol a válaszolók több mint 90%-a a szoftverszabadalmak ellen volt, de azok, akik mellette voltak, nagyobb súlyunak vallották magukat "a befektetést és munkahelyek számát tekintve".
A következő nyilatkozat aláírói szeretnék egyértelműsíteni, hogy a Bizottság tévedett, és a szavazatukat az FFII-nak befizetett támogatással támasztják alá
Az Európai Bizottság azt mondja, hogy a szoftverszabadalmak mellett van a "gazdasági többség" ("economic majority". Ezt a 2000-ben történt konzultációból szűrték le, ahol a válaszolók több mint 90%-a a szoftverszabadalmak ellen volt, de azok, akik mellette voltak, nagyobb súlyunak vallották magukat "a befektetést és munkahelyek számát tekintve".
A következő nyilatkozat aláírói szeretnék egyértelműsíteni, hogy a Bizottság tévedett, és a szavazatukat az FFII-nak befizetett támogatással támasztják alá.
Az Európai Bizottság azt mondja, hogy a szoftverszabadalmak mellett van a "gazdasági többség" ("economic majority". Ezt a 2000-ben türtént konzultációból szűrték le, ahol a válaszolók több mint 90%-a a szoftverszabadalmak ellen volt, de azok, akik mellette voltak, nagyobb súlyunak vallották magukat "a befektetés és munkahelyek számát tekintve".
Az Európai Bizottság azt mondja, hogy a szoftverszabadalmak mellett van a "gazdasági többség" ("economic majority". Ezt a 2000-ben türtént konzultációból szűrték le, ahol a válaszolók több mint 90%-a a szoftverszabadalmak ellen volt, de azok, akik mellette voltak, nagyobb súlyunak vallották magukat "a befektetést és munkahelyek számát tekintve".
Az Európai Bizottság azt mondja, hogy a szoftevrszabadalmak mellett van a "gazdasági többség" ("economic majority". Ezt a 2000-ben türtént konzultációból szűrték le, ahol a válaszolók több mint 90%-a a szoftverszabadalmak ellen volt, de azok, akik mellette voltak, nagyobb súlyunak vallották magukat "a befektetés és munkahelyek számát tekintve".
Az Európai Bizottság azt mondja, hogy a szoftverszabadalmak mellett van a "gazdasági többség" ("economic majority". Ezt a 2000-ben türtént konzultációból szűrték le, ahol a válaszolók több mint 90%-a a szoftverszabadalmak ellen volt, de azok, akik mellette voltak, nagyobb súlyunak vallották magukat "a befektetés és munkahelyek számát tekintve".
Az economic-majority.com weboldal (angolul)
Az economic-majority.com weboldala (angolul)
The European Commission says that there is an "economic majority" in favour of software patents. This is what they concluded from a consultation in 2000, where more than 90% of the respondents were against software patents, but those that were in favour were claimed to have greater weight "in terms of investments and jobs".
The signatories of the following declaration would like to make it clear that the Commission was wrong and are supporting their vote by donating funds to the work of the FFII.
English (le lehet fordítani ;-)
Az Európai Bizottság azt mondja, hogy a szoftevrszabadalmak mellett van a "gazdasági többség" ("economic majority". Ezt a 2000-ben türtént konzultációból szűrték le, ahol a válaszolók több mint 90%-a a szoftverszabadalmak ellen volt, de azok, akik mellette voltak, nagyobb súlyunak vallották magukat "a befektetés és munkahelyek számát tekintve".
A következő nyilatkozat aláírói szeretnék egyértelműsíteni, hogy a Bizottság tévedett, és a szavazatukat az FFII-nak befizetett támogatással támasztják alá
Az economic-majority.com weboldal (angolul)
The European Commission says that there is an "economic majority" in favour of software patents. This is what they concluded from a consultation in 2000, where more than 90% of the respondents were against software patents, but those that were in favour were claimed to have greater weight "in terms of investments and jobs".
The signatories of the following declaration would like to make it clear that the Commission was wrong and are supporting their vote by donating funds to the work of the FFII.
English (le lehet fordítani ;-)
magyarul english
magyarul English
magyarul angolul
magyarul english
Értesüléseink szerint a BSA brüsszeli irodája a manipulatív leveleket és a támogatásra felkérő válaszleveleket elsősorban szabadalmi területen tevékenykedő, de a szoftverszabadalmak speciális kérdéskörét teljes mélységében nem ismerő szakembereknek postázta. Nyilvánvaló, hogy megfelelő félretájékoztatással olyan, a maguk területén kiemelkedő szaktekintélyek támogatását próbálják elnyerni, akik a szoftverszabadalmakkal eddig nem foglalkoztak, ezért nem biztos, hogy teljes rálátásuk van a területre. A levélkampány fontos eleme, hogy a cimzettnek vissza kell küldeni a támogatásáról biztosító válasz levelezőlapot (amelyhez a küldeményben bérmentesített légipostai boritékot is találhatunk). A visszaküldés címzettjei közt szerepelnek magyar EU parlamenti képviselők és maga José Manuel Barosso, az Európai Bizottság Elnöke, valamint az ellenőrzést céljából a BSA iroda is.
magyarul angolul
Az MSZH által készített előterjesztés:
JuriHPOEloterjesztes
A szakmai szervezetek véleménye így (nem) tükröződött:
JuriEktbEloterjesztes
A Magyar Tartalomipari Szövetség (MATISZ), Net-Felhasználók Érdekvédelmi Társasága Egyesület (NETÉRT), Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület (HTE) informatikai szakosztálya, Alapítvány a Szabad Szoftverek Magyarországi Népszerűsítéséért és Honosításáért (FSF.hu), Összefogás a Szabad szoftverek elterjesztéséért Alapítvány (FSN.hu), Magyar BSD Egyesület (MBSDE), Zöld Pók Alapítvány (ZPOK)
véleménye az EP jogi bizottsága elé kerülő módosító indítványokról:
JuriVelemeny
Megkezdődött a felkészülés az Európai Unió szoftverszabadalmi irányelvének második olvasatásra. Az érintett szakmai civil szervezetek továbbra is ragaszkodnak ahhoz, hogy a szotverek ne lehessenek szabadalmaztathatóak és hogy a hivatalos magyar álláspont kialakítása legyen nyilvános.
A Magyar Tartalomipari Szövetség (MATISZ), Net-Felhasználók Érdekvédelmi Társasága Egyesület (NETÉRT), Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület (HTE) informatikai szakosztálya, Linux Ipari Szövetség (LIPSZ), Alapítvány a Szabad Szoftverek Magyarországi Népszerűsítéséért és Honosításáért (FSF.hu), Összefogás a Szabad szoftverek elterjesztéséért Alapítvány (FSN.hu), Magyar BSD Egyesület (MBSDE), Zöld Pók Alapítvány (ZPOK),
tájékoztatnak minden érdekeltet, hogy az Európai Unió szoftverszabadalmi irányelvének második Tanácsi olvasatára való felkészülést mind a kormány, mind a civil szervezetek megkezdték.
Ennek keretében a civil szervezetek az alábbiakban egyeztek meg:
1. Az irányelvben minimálisan a következő elemek szerepeltetéséhez ragaszkodnak: - a szoftver nem része a technológia területének - a technológia területének a fizika erőiről szóló reprodukálható tanítással való definíciója.
A szervezetek célja az is, hogy az irányelvben ne szerepeljenek olyan megfogalmazások, amelyek az Európai Szabadalmi Hivatal jelenlegi túlzó szoftverszabadalmazási gyakorlatának további fenntartását teszik lehetővé.
2. A szervezetek az Európai Koordinációs Tárcaközi Bizottság (EKTB) Szellemi Tulajdon munkacsoportjának minden ülése elött sajtóközleményt jelentetnek meg az általuk képviselt álláspontról.
3. A szervezetek ragaszkodnak ahhoz, hogy a következő információkat időben megkapják: - A minisztériumok javaslata a munkacsoport számára az EKTB előterjesztésre. - A végleges előterjesztés, egyidőben az EKTB tagjai számára történő körözéssel - Az irányelvvel kapcsolatban az EKTB által a magyar COREPER képviselőnek adott instrukciók
4. A szervezetek ragaszkodnak ahhoz, hogy az előterjesztés összefoglalójában szerepeljen a közös álláspontjuk, a kifejtésében pedig az általuk rendelkezésre bocsájtott ilyen jellegű anyag.
5. A szervezetek a végleges előterjesztés ismeretében minden albizottsági ülés után, de a következő EKTB ülés előtt még a végleges előterjesztés ismeretének hiányában is közös sajtóközleményt jelentetnek meg, amely tartalmazza az általuk képviselt álláspontot, és hogy az hogyan jelent meg az előterjesztésben.
6. Az EKTB ülés után a szervezetek sajtóközleményt jelentetnek meg arról, hogy a COREPER képviselőnek adott instrukciók milyen viszonyban vannak az általuk képviselt állásponttal.
7. A fentiekben foglaltakat a szervezetek nyilvánosságra hozzák.
További információ:
Magosányi Árpád,
Zöld Pók Alapítvány swpat munkacsoport tel: 20/354-7513
A szoftverszabadalmi direktívával kapcsolatban a Tanács elfogadta közös álláspontját, így az ismét a Parlament elé került. A kis- és középvállalkozások, valamint civil szervezetek megkülönböztetett figyelemmel kísérik a direktíva sorsát. Ezért 2005. május 9-e és 13-a között a Zöld Pók Alapítvány az FFII segítségével Strasbourgban beszél a magyar EP képviselőkkel a direktíváról.
A szoftverszabadalmi direktívával kapcsolatban a Tanács elfogadta közös álláspontját, így az ismét a Parlament elé került. A kis- és középvállalkozások, valamint civil szervezetek megkülönböztetett figyelemmel kísérik a direktíva sorsát. Ezért 2005. május 9-e és 13-a között a Zöld Pók Alapítvány munkatársa az FFII segítségével Strasbourgban beszél a magyar EP képviselőkkel a direktíváról.
Az általunk javasolt módosítások a szoftverszabadalmak kizárását lényegében azáltal igyekeznek elérni, hogy a technika területét a természet erőivel definiálják, és explicit módon kizárják belőle az adatfeldolgozást. A szoftvert továbbra is teljes mértékben védi a szerzői jog, valamint javaslat összhangban áll a jelenleg is hatályos Európai Szabadalmi Egyezménnyel. Fontos megjegyezni, hogy nyilvánosan mindkét fél (a jelenlegi tervezet pártolói ill. ellenzői) azt állítja, hogy ki kell zárni a szoftverek szabadalmazhatóságát az irányelvből. Ennek ellenére sajnos a jelenlegi, közös álláspontként megfogalmazott szöveg [1] szándékosan tartalmaz olyan kiskapukat (2., 4. és 5. cikkely), amelyek lehetővé teszik a szoftverek szabadalmazását. Az EP az első olvasatban már egyszer „kijavította” a direktívát, ám a Bizottság és a Tanács az összes módosítást figyelmen kívül hagyta.
Amennyiben egyetért az FFII kiegészítő javaslataival [2] kérjük faxoljon el egy támogató levelet lehetőleg május 5-éig az alábbi faxszámokra:
Az általunk javasolt módosítások a szoftverszabadalmak kizárását lényegében azáltal igyekeznek elérni, hogy a technika területét a természet erőivel definiálják, és explicit módon kizárják belőle az adatfeldolgozást. A szoftvert továbbra is teljes mértékben védi a szerzői jog, valamint javaslat összhangban áll a jelenleg is hatályos Európai Szabadalmi Egyezménnyel. Fontos megjegyezni, hogy nyilvánosan mindkét fél (a jelenlegi tervezet pártolói ill. ellenzői) azt állítja, hogy ki kell zárni a szoftverek szabadalmazhatóságát az irányelvből. Ennek ellenére sajnos a jelenlegi, közös álláspontként megfogalmazott szöveg [1] szándékosan tartalmaz olyan kiskapukat (2., 4. és 5. cikkely), amelyek lehetővé teszik a szoftverek szabadalmazását. Az EP az első olvasatban már egyszer „kijavította” a direktívát, ám a Bizottság és a Tanács az összes módosítást figyelmen kívül hagyta.
Amennyiben egyetért az FFII kiegészítő javaslataival [2] kérjük faxoljon el egy támogató levelet lehetőleg május 5-éig az alábbi faxszámokra:
Fontos megjegyezni, hogy nem csak a számítástechnikához kötődő vállalkozások fontosak, hanem minden vállalkozás, amely szoftvert használ – mert végső soron ők fogják megfizetni a szoftverek árába beépített licencdíjakat! Mintalevelek [3]
Fontos megjegyezni, hogy nem csak a számítástechnikához kötődő vállalkozások fontosak, hanem minden vállalkozás, amely szoftvert használ – mert végső soron ők fogják megfizetni a szoftverek árába beépített licencdíjakat! Mintalevelek [3]
A szoftverszabadalmi direktívával kapcsolatban a Tanács elfogadta közös álláspontját, így az ismét a Parlament elé került. A magyar kis- és középvállalkozások valamint civil szervezetek megkülönböztetett figyelemmel kísérik a direktíva sorsát. Ezért 2005. május 9.-e és 13.-a között a ZPOK az FFII segítségével Strasbourgban beszél a magyar EP képviselokkel a direktíváról.
Rendelkezük a Magyar Tartalomipari Szövetség, az FSF.hu Alapítvány, az FSN.hu Alapítvány, a Magyar BSD Egyesület, a Zöld Pók Alapítvány, az FFII és a Netfelhasználók Érdekvédelmi Társasága, valamint egy sor informatikai kis- és középvállalkozás támogatásával. Hogy ez a kör folyamatosan bővülhessen - amennyiben egyetértesz az FFII kiegészíto javaslataival - kérjük faxolj el egy támogató levelet lehetőleg május 5.-éig az alábbi faxszámra: (1) 216-7295. Mintalevél
Az Európai Parlament kezében van a szoftverszabadalmi irányelv
A szoftverszabadalmi direktívával kapcsolatban a Tanács elfogadta közös álláspontját, így az ismét a Parlament elé került. A kis- és középvállalkozások, valamint civil szervezetek megkülönböztetett figyelemmel kísérik a direktíva sorsát. Ezért 2005. május 9-e és 13-a között a Zöld Pók Alapítvány az FFII segítségével Strasbourgban beszél a magyar EP képviselőkkel a direktíváról.
Az általunk javasolt módosítások a szoftverszabadalmak kizárását lényegében azáltal igyekeznek elérni, hogy a technika területét a természet erőivel definiálják, és explicit módon kizárják belőle az adatfeldolgozást. A szoftvert továbbra is teljes mértékben védi a szerzői jog, valamint javaslat összhangban áll a jelenleg is hatályos Európai Szabadalmi Egyezménnyel. Fontos megjegyezni, hogy nyilvánosan mindkét fél (a jelenlegi tervezet pártolói ill. ellenzői) azt állítja, hogy ki kell zárni a szoftverek szabadalmazhatóságát az irányelvből. Ennek ellenére sajnos a jelenlegi, közös álláspontként megfogalmazott szöveg [1] szándékosan tartalmaz olyan kiskapukat (2., 4. és 5. cikkely), amelyek lehetővé teszik a szoftverek szabadalmazását. Az EP az első olvasatban már egyszer „kijavította” a direktívát, ám a Bizottság és a Tanács az összes módosítást figyelmen kívül hagyta.
Amennyiben egyetért az FFII kiegészítő javaslataival [2] kérjük faxoljon el egy támogató levelet lehetőleg május 5-éig az alábbi faxszámokra:
Magyar Tartalomipari Szövetség: 06-1-375-9722 Zöld Pók Alapítvány: 06-1-216-7295
Fontos megjegyezni, hogy nem csak a számítástechnikához kötődő vállalkozások fontosak, hanem minden vállalkozás, amely szoftvert használ – mert végső soron ők fogják megfizetni a szoftverek árába beépített licencdíjakat! Mintalevelek [3]
Rendelkezünk a Magyar Tartalomipari Szövetség, az FSF.hu Alapítvány, az FSN.hu Alapítvány, a Magyar BSD Egyesület, az FFII és a Netfelhasználók Érdekvédelmi Társasága, valamint egy sor informatikai kis- és középvállalkozás támogatásával.
[1] http://register.consilium.eu.int/pdf/hu/04/st09/st09713.hu04.pdf [2] http://www.ffii.org/%7Ejmaebe/ep2r/ffiiam050423en.pdf [3] http://swpat.zpok.hu/pmwiki/pmwiki.php?n=Main.Mintalevel0509
A szoftverszabadalmi direktívával kapcsolatban a Tanács elfogadta közös álláspontját, így az ismét a Parlament elé került. A magyar szoftveriparban tevékenykedő kis- és középvállalkozások valamint
A szoftverszabadalmi direktívával kapcsolatban a Tanács elfogadta közös álláspontját, így az ismét a Parlament elé került. A magyar kis- és középvállalkozások valamint
Rendelkezük a Magyar Tartalomipari Szövetség, az FSF.hu Alapítvány, az FSN.hu Alapítvány, a Magyar BSD Egyesület, a Zöld Pók Alapítvány, az FFII és a Netfelhasználók Érdekvédelmi Társasága, valamint egy sor informatikai kis- és középvállalkozás támogatásával. Hogy ez a kör folyamatosan bővülhessen - amennyiben egyetértesz az FFII kiegészíto javaslataival - kérjük faxolj el egy támogató levelet az alábbi faxszámra: (1) 216-7295. Mintalevél
Rendelkezük a Magyar Tartalomipari Szövetség, az FSF.hu Alapítvány, az FSN.hu Alapítvány, a Magyar BSD Egyesület, a Zöld Pók Alapítvány, az FFII és a Netfelhasználók Érdekvédelmi Társasága, valamint egy sor informatikai kis- és középvállalkozás támogatásával. Hogy ez a kör folyamatosan bővülhessen - amennyiben egyetértesz az FFII kiegészíto javaslataival - kérjük faxolj el egy támogató levelet lehetőleg május 5.-éig az alábbi faxszámra: (1) 216-7295. Mintalevél
A szoftverszabadalmi direktívával kapcsolatban a Tanács elfogadta közös álláspontját, így az ismét a Parlament elé került. A magyar szoftveriparban tevékenykedő kis- és középvállalkozások valamint civil szervezetek megkülönböztetett figyelemmel kísérik a direktíva sorsát. Ezért 2005. május 9.-e és 13.-a között a ZPOK az FFII segítségével Strasbourgban beszél a magyar EP képviselokkel a direktíváról.
Rendelkezük a Magyar Tartalomipari Szövetség, az FSF.hu Alapítvány, az FSN.hu Alapítvány, a Magyar BSD Egyesület, a Zöld Pók Alapítvány, az FFII és a Netfelhasználók Érdekvédelmi Társasága, valamint egy sor informatikai kis- és középvállalkozás támogatásával. Hogy ez a kör folyamatosan bővülhessen - amennyiben egyetértesz az FFII kiegészíto javaslataival - kérjük faxolj el egy támogató levelet az alábbi faxszámra: (1) 216-7295. Mintalevél
---
[[Marc08essay|A Tanács elogadta közös álláspontját]
A Tanács elogadta közös álláspontját
[[Marc08essay|A Tanács elogadta közös álláspontját]
Részletek a luxemburgi elnök beszédéből:
" Spanyolország ellene szavazott, Ausztria, Belgium és Olaszország tartózkodott [...] [egyoldalú] nyilatkozatokat tett a Magyar, Lett, Holland, Lengyel és Dán delegáció. [...] szintén van egy nyilatkozatunk Ciprustól. [...] Ezt a Közös Álláspontot ma intézményi okokból fogadjuk el, azért, hogy ne teremtsünk precedenst amely azzal a hatással járhat, hogy további késleltetések keletkeznek a bonyolult jogalkotási folyamatokban, amely a döntéshozás. [...] Tudom, hogy a tagok egy része, beleértve azokat amelyeket említettem - Dánia, Lengyelország, Portugália jobbnak látta volna ha a témát amivel most foglalkozunk, B-pontként kezelnénk. "
Szakmai konferenciát rendez a BME "a számítógépen megvalósított találmányok szabadalmazásának hatásai" címmel. A konferencia 2005. március 3-án lesz, 9.00 és 14.00 óra között, az IB017-es konferenciateremben (1117 Budapest, Magyar tudósok körútja 2.).
Előadók:
* Prof. Arató Péter, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karának dékánja * Mark MacGann, az EICTA (Európai Infokommunikációs Technológiai és Szórakoztató Elektronikai Gyártók Szövetsége) igazgatója * Prof. Dr. Vedres András, a Magyar Feltalálók Egyesületének főtitkára * Dr. Karsay Enikő, a szabadalmakkal foglalkozó SBG&K Ügyvédi Iroda jogi szakértője * Tóth P. Péter, a Nokia Magyarország ügyvezető igazgatója * Balsai Péter, a Linux-Felhasználók Magyarországi Egyesületének elnöke * Szentiványi Gábor PhD., Linux Ipari Szövetség elnöke * Schwarczkopf József, a Magyar Szabadalmi Hivatal villamossági és fizikai osztályának vezetője * Sergej Koperdak, a CompTIA/Initiative for Software Choice (ISC) tanácsadója
A konferencián való részvétel ingyenes, de előzetesen regisztrálni kell a következő címen: konferencia0303@aut.bme.hu mailto:konferencia0303@aut.bme.hu
A meghívó letölthető innen, frappánsan Microsoft Word dokumentumként.
Forrás: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem http://www.bme.hu/
Ünnepség
2005. február 10-én ünnepséget tartottunk, amelyen megköszöntük a segítséget a szoftverszabadalmi direktívával kapcsolatban.
Az ünnepséget a Lengyel Köztársaság Magyarországi Nagykövetsége előtt tartottukk. (1062 Budapest, Városligeti fasor 16.)
Az ünnepség fényét fáklyákkal emeltük.
Menetrend:
16:30 Gyülekezés 17:00 Köszöntő, beszéd 17:30 Köszönőlevél átadása 17:45 Esetleges interjúk a sajtó számára 18:00 Befejezés és szétoszlás.
Az ünnepséget szervező szervezetek:
* Alapítvány a Szabad Szoftverek Magyarországi Népszerűsítéséért és Honosításáért (http://www.fsf.hu), * Összefogás a Szabad szoftverek elterjesztéséért Alapítvány (http://www.FSN.hu/), * Magyar BSD Egyesület (http://www.bsd.hu/), * Zöld Pók Alapítvány (http://www.zpok.hu/), * Net-Felhasználók Érdekvédelmi Társasága Egyesület (http://www.netert.hu/), * Magyar Tartalomipari Szövetség (http://www.matisz.hu/) * Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület (http://www.hte.hu/) informatikai szakosztály
Ha kérdésed van, keresd Magosányi Árpádot a mag[kukac]zpok.hu emailcímen, vagy a 20/3547513 telefonszámon.
Térkép (a helyszín a földalattival közelíthető meg legjobban): http://www.zpok.hu/img_upload/d702e7bc33c42db76e1c3691224afb3f/pl3.jpg
Szakmai konferenciát rendez a BME "a számítógépen megvalósított találmányok szabadalmazásának hatásai" címmel. A konferencia 2005. március 3-án lesz, 9.00 és 14.00 óra között, az IB017-es konferenciateremben (1117 Budapest, Magyar tudósok körútja 2.).
Előadók:
* Prof. Arató Péter, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karának dékánja * Mark MacGann, az EICTA (Európai Infokommunikációs Technológiai és Szórakoztató Elektronikai Gyártók Szövetsége) igazgatója * Prof. Dr. Vedres András, a Magyar Feltalálók Egyesületének főtitkára * Dr. Karsay Enikő, a szabadalmakkal foglalkozó SBG&K Ügyvédi Iroda jogi szakértője * Tóth P. Péter, a Nokia Magyarország ügyvezető igazgatója * Balsai Péter, a Linux-Felhasználók Magyarországi Egyesületének elnöke * Szentiványi Gábor PhD., Linux Ipari Szövetség elnöke * Schwarczkopf József, a Magyar Szabadalmi Hivatal villamossági és fizikai osztályának vezetője * Sergej Koperdak, a CompTIA/Initiative for Software Choice (ISC) tanácsadója
A konferencián való részvétel ingyenes, de előzetesen regisztrálni kell a következő címen: konferencia0303@aut.bme.hu mailto:konferencia0303@aut.bme.hu
A meghívó letölthető innen, frappánsan Microsoft Word dokumentumként.
Forrás: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem http://www.bme.hu/
SzoftverSzabadalmak
2005. február 10-én ünnepséget tartunk, amelyen megköszönjük a segítséget a szoftverszabadalmi direktívával kapcsolatban.
Az ünnepséget a Lengyel Köztársaság Magyarországi Nagykövetsége előtt tartjuk.
2005. február 10-én ünnepséget tartottunk, amelyen megköszöntük a segítséget a szoftverszabadalmi direktívával kapcsolatban.
Az ünnepséget a Lengyel Köztársaság Magyarországi Nagykövetsége előtt tartottukk.
Az ünnepség fényét fáklyákkal fogjuk emelni.
Az ünnepség fényét fáklyákkal emeltük.
Térkép (a helyszín a földalattival közelíthető meg legjobban): http://www.zpok.hu/img_upload/d702e7bc33c42db76e1c3691224afb3f/pl3.jpg
* Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület (http://www.hte.hu/) informatikai tagozata
* Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület (http://www.hte.hu/) informatikai szakosztály
Ha kérdésed van, keresd Magosányi Árpádot a mag@zpok.hu emailcímen, vagy a 20/3547513 telefonszámon.
Ha kérdésed van, keresd Magosányi Árpádot a mag[kukac]zpok.hu emailcímen, vagy a 20/3547513 telefonszámon.
2005. Február 10.-én ünnepséget tartunk, amelyen megköszönjük a segítséget a szoftverszabadalmi direktívával kapcsolatban.
2005. február 10-én ünnepséget tartunk, amelyen megköszönjük a segítséget a szoftverszabadalmi direktívával kapcsolatban.
Szoftverszabadalmak
SzoftverSzabadalmak
http://www.thankpoland.info/poland_banner90.png
Here are some useful default pages installed along with the PmWiki software:
More information about PmWiki can be found at http://www.pmwiki.org/.
Szoftverszabadalmak
Ünnepség
2005. Február 10.-én ünnepséget tartunk, amelyen megköszönjük a segítséget a szoftverszabadalmi direktívával kapcsolatban.
Az ünnepséget a Lengyel Köztársaság Magyarországi Nagykövetsége előtt tartjuk. (1062 Budapest, Városligeti fasor 16.)
Az ünnepség fényét fáklyákkal fogjuk emelni.
Menetrend:
16:30 Gyülekezés 17:00 Köszöntő, beszéd 17:30 Köszönőlevél átadása 17:45 Esetleges interjúk a sajtó számára 18:00 Befejezés és szétoszlás.
Az ünnepséget szervező szervezetek:
* Alapítvány a Szabad Szoftverek Magyarországi Népszerűsítéséért és Honosításáért (http://www.fsf.hu), * Összefogás a Szabad szoftverek elterjesztéséért Alapítvány (http://www.FSN.hu/), * Magyar BSD Egyesület (http://www.bsd.hu/), * Zöld Pók Alapítvány (http://www.zpok.hu/), * Net-Felhasználók Érdekvédelmi Társasága Egyesület (http://www.netert.hu/), * Magyar Tartalomipari Szövetség (http://www.matisz.hu/) * Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület (http://www.hte.hu/) informatikai tagozata
Ha kérdésed van, keresd Magosányi Árpádot a mag@zpok.hu emailcímen, vagy a 20/3547513 telefonszámon.